OREL WAR-SETUP
IP SERVERU: 185.91.116.113:21015

TeamSpeak V3: 185.91.116.113:9987

Password: War_2013_22

NASTAVENIE - SETUP

KTO JE ONLINE

Čítať tému
LETKA OREL » VŠEOBECNÁ DISKUSIA » HARDWARE
 Vytlačiť tému
Vyroba freetracku trochu inak
OREL_Erichos
Moj posledny vytvor je bez drotovania a vela pajkovania, trochu beznych elektrotechnickych zrucnosti a je to o vela menej pracne, mozte pouzit aj obojstranny plošák a urobite to aj bez leptania, proste len pilnikom spravite vodive cesty, ja som mal ale obojstranny plosak napodiv tenši ako obycajny jednostranny tak som pouzil ten hrubsi jednostranny. Urobil som potom jeden aj z toho tensieho a tiež v pohode. V par obrazkoch kuknite:

OREL_Miras
pekne provedeno Perfekt

OREL_Shifty
No stávají se z vás zruční modeláři, pekné.

OREL_Balky
šikovné-no čo dodať.Som rád, že ako mladíka ťa priradili pod moje ochranné krídla.Hádam som ťa niečo naučilSmejkoSuperTy kokos to sú ale šupy.Asi budem musieť tie tabletky vysadiť

OREL_Erichos
To asi hej, začni zase normálne chlopúňať ako my bežný ludia a uvidíš veci sa zlepšia Super

Zlúčené na January 17 2013 17:37:09:
Pre Defa:
Bezne prevedenie je take na sluchatka, ako budes vyzerat s čapicou pred PC? Tie rozmery troj-diodoveho prevedenia nemusia byt uplne presne, pretoze skutocne rozmery potom zmerias a zadas do programu freetrack. Aby ale ten trojuholnik z tych diod bol dostatocne vyrazny na vypocty polohy tvojej hlavy je vhodne aby to nejake minimalne rozmery malo, tvar ako vidis na mojom obrazku, ak chces presnejsie akoze šablonu mozem ti oskenovat a poslat ako obrazok, ale nemusis to mat presne ako je, program to zvladne aj inak.
No aj tak ti posielam schematicku kresbu rozmerov ktore su uvedene ako defaultne v programe freetrack, ak to budes mat trochu mensie tak nevadi, ale je pravda ze cim si k tymto rozmerom blizsie tak je to lepsie. Diody sa zapajaju do serie s odporom 75 ohmov. Kúpis si USB prdlžovaci kablik a tu spravnu stranu odštiknes, su tam 4 droty-červeny, čierny, biely a zeleny. Ten biely a zeleny odsikni tiež, to su datove, my potrebujeme len napajanie ciže červeny a čierny.
Zapojenie je jednoduche:
- z červeneho kabliku na rezistor a z neho na plus prvej diody (nechcem ta mylit s anodou a katodou) a z minusu prvej diody dalej na plus druhej diody..atd. a z minusu tretej diody na čierny kablik. Dobre skontrolovat vysledok aby ti neodpalilo USB vstupy na PC, ale tie su dost blbuvzdorn, vydrzia aj trosku skratu. Či diody svietia skontroluj cez normalnu webku, uvidia tie diody ako modro svietiace body. Potom sa zase opytaj ak na niečo narazíš.
Upravil OREL_Erichos dňa 17-01-2013 17:40

OREL_Def
Tak sluchátka mám InEar, takže bych si to stejně musel udělat nějak kolem hlavy. A jak budu vypadat s čepicí před PC je fakt to poslední co by mně trápilo. No, něco už mě napadlo, nějak si poradím.

Každopádně díky za obrázek i za pomoc.

Letka13_Colonel
Ejha Erichos, toto je celkom zaujímavé. Ja síce používam TracIR, ale celkom ma to zaujalo. Máš k tomu aj nejakú schému zapojenia ?
Ako to teda vyzerá v celku - PC + Freetrack ? Ten výrobok z plošákau s ledkami máš na čiapke, alebo niekde na monitore ?
FreeTrack spolupracuje len s myškou, alebo reaguje na pohyb hlavy podobne ako TracIR ?

K čiapke pred PC môžem povedať len toľko. Ja som od začiatku nepoužíval čiapku k TracIRu. Bolo mi v nej teplo a potil som sa. Urobil som si preto svoju jednoduchú "šiltovku" z ktorej som odstrihol vrch. Pripomína to čelenku so šiltom a na šilte mám tie "tykadlá" z TrackIRu.

Vyzerám ako "pako", ale je to funkčné....Smejko

i18.photobucket.com/albums/b136/colonel_IL-2/TracIR_maniak/th_Virtualnypilot001.jpg

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
OREL_Ninos
Perfekt sekne ti to
"Sto rán na cudzí chrbát nie je veľa. "

OREL_Erichos
Freetrack reaguje na pohyb hlavy tak isto ako TrackIR, myška ma svoj vlastny pohyb. Ale v programe freetracku mozes zapnut emulaciu myši, no neviem na čo by sa to v sturme pouzivalo, bude to asi pre ine pouzitie. Vysielaciu časť (teda IR diody) mam na sluchatkach a upravenú webku Microsoft VX-800 mam na monitore oproti diodam. To na sluchatkach mavam bud na skrutke alebo len chytene plastovymi sťahovacími páskami na káble. Tu vysielaciu čast mozes urobit aj na šiltovku pripadne okuliare, v programe fretracku len vyberies že ktory model pouzivas a upresniš rozmery.

Zlúčené na January 18 2013 15:22:55:
Def napísal:

Tak sluchátka mám InEar, takže bych si to stejně musel udělat nějak kolem hlavy. A jak budu vypadat s čepicí před PC je fakt to poslední co by mně trápilo. No, něco už mě napadlo, nějak si poradím.

Každopádně díky za obrázek i za pomoc.

Defe pozri origoš manual k freetracku, su tam rozne konstrukcne moznosti pre 1 až 4 diody v roznom usporiadani:
http://www.free-t...el21en.pdf

Dalsi manual v cestine je tu:
http://www.test31...anual2.pdf

Pridal som aj fotky freetracku, ktory som robil na obojstranny plošák s SMD IR vysielačmi KP3216F3C, ktore som pouzival este ked som tu nosnu konstrukciu robieval z drôteneho vešiaku alebo špicu z bicykla.

Ak este nieco nebudeš vedieť opytaj sa bráchu googla alebo mna Smejko
Upravil OREL_Erichos dňa 18-01-2013 15:38

OREL_Def
A elektroniku té bedýnky jsi dělal sám, nebo to máš vykuchané z nějakého joysticku? Vypadá to dobře! Thumbs up!

OREL_Erichos
Elektronika tej "bedynky" je tato:
http://www.leobod...ts/BU0836/

kupil som cez net ale urobit sa da vsetko. Samozrejme mozes pouzit creva stareho joya ale zapojis na to len taky pocet analogovych vstupov a tolko tlacitok ako na tom joyi. S tym čipom leobodnara mozem zapojit 8xanalog (potenciometer alebo hall senzor) a 32xtlačitko a 1xklobucik (čiže dalsie 4 tlacitka).

Letka13_Colonel
Hmmm, výborný nápad s tým kontrolerom LEOBODNAR. Netušil som, že si taký šikula...Žmurko Vyzerá to veľmi pekne.
Vďaka za informácie.

PS: Tú mapu na "špecku" si si dal kde tlačiť v takom peknom formáte...?

http://zidu1.worldgmn.com/home.php
OREL_Shifty
Ta Cobra je nějaká veliká ne? Jako udělat z ní knypl od podlahy, tak proč ne, ale takhle bych přez ní neviděl ani na zaměřovačSmile)

OREL_Erichos
Mapu som si vytlačil v práci, tam je lacnejsí toner Smejko
Tlacil som ju cez ten pekny programik co mi poradil Shifty takze mi to pdf rozsekalo na niekolko A4 a tie som potom zlepil.
Inac ta Cobra je dost velka ale na monitor vidim Smile

OREL_Shifty
já bych popremýšlel, jak jí vést od podlahy, a byl bych třeba konečně spokoSmile) časem třeba příjdem nato, jak simulovat géčka, to pak budu úplně odrovnaný a snadný terč, stačí ty trimboxySmile) i kdyš včera jsem dělal generálku a poopravoval jsem co se dalo. Včera to fachalo dobře, jen tu už nikdo večer nebylSklamaný(

Zlúčené na January 20 2013 23:09:45:
ono se to nezdá ale přecijen to je se samotným joyem o dost lehčí, jen by mě pak ale to lítání nebaviloSmile bez pedálů a plynovky, bych to asi zabalil.

Zlúčené na January 20 2013 23:12:19:
TO Colonel:
vypadá to gut, jen bacha, aby jsi s tím nešel mezi lidiSmile)
tu hučku si pořídím na léto.
Upravil OREL_Shifty dňa 20-01-2013 23:12

OREL_Erichos
Konečne som nasiel lahko zohnatelne, lahko pajkovatelne, dostatocne vykonne aj zornym poľom pre freetrack vyhovujuce IR LED diody, su normalne priemeru 3mm:
http://www.tme.eu...ectronic/#

vyskusal som a naozaj funguju. Pajkovanie je v pohode zvladnutelne aj obycajnou trafo pajkovackou.

Ahojte.

sr-warrior
zdar erichos mohol by si mi na teba dat nejaký kontakt (skype, icq) rad by som stebu podebatoval ohladom freetracku..

skyrats.webnode.sk
OREL_Erichos
Prikladam vam obrazok s rozmermi a vodivymi cestami na vyrobu freetracku z obojstranneho plošáku.

Zlúčené na February 24 2013 17:27:55:
sr-warrior napísal:

zdar erichos mohol by si mi na teba dat nejaký kontakt (skype, icq) rad by som stebu podebatoval ohladom freetracku..

Poslal som ti sukromnu spravu warrior.

Zlúčené na March 12 2013 19:44:53:
Chcel som prilozit aj strucny obrazkovy navod na nastavenie freetracku s kamerou VX-800, ale subor je asi väcsi ako sem mozem vlozit. Kto by to chcel vidiet nech mi posle email a zaslem.
Upravil OREL_Erichos dňa 12-03-2013 18:46

OREL_Ninos
Erich skús to vložiť ako článok. Ty ako admin môžeš vytvárať články.
"Sto rán na cudzí chrbát nie je veľa. "

OREL_Erichos
OK skusim, len je to plne farebnych obrazkov.

EDIT: dal som to do članku ale obrazky mi to nevzalo, musim ich asi rucne vsetky povkladat, zajtra si najdem čas hadam.

Zlúčené na March 15 2013 09:59:23:
Ninos prosim ťa, prečo sa ludom nezobrazuju obrazky na nasom fore pokial nie su regnutý? To tak ma byť? Na inych forach to tak nemaju, registracia je potrebna len ak sa chcú zapajat do fora. Nevidia obrazky ktore som tu povkladal ohladne freetarcku a tym padom im text nedava zmysel.
Upravil OREL_Erichos dňa 15-03-2013 08:59

Prejdite na fórum:
Prihlásenie

Registrácia
Zabudnuté heslo

Rychlovky
You must login to post a message.

OREL_Erichos
15-11-2019 09:51
Ak myslíš tie ikony, zatiaľ naozaj neviem kde je problém. Ale vieš čo zatiaľ si to všetci pochvaľujú. Občas niekto sunda vlastného lebo nevedel že ikony už nie sú ale celkovo dobré. F2 funguje.

OREL_Miras
14-11-2019 21:12
koukam ze budu slepej Zamračený

OREL_Erichos
10-11-2019 21:12
Ja o tom viem, už to riešim druhy týždeň, je to od nového patchu. Zatiaľ som nenašiel riešenie.

sr-warrior
10-11-2019 20:59
Ahoj zdá sa ze štatistika v bombardovacej tabuľke odmieta počítať zničené ciele ráta zostreli

OREL_Erichos
08-11-2019 11:08
Štatistiky boli kvôli problémom reštartnuté, dúfam že už to bude OK. Večer letíme Super

krp
Status: 12 minútami
Člen
Hans-Assi
Status: 19 hodinami
Člen
batoh
Status: 21 hodinami
Člen
Kukulo
Status: 2 dňami
Člen